
![]() |
Certyfikat GAP (Dobra Praktyka Rolnicza) potwierdza najwyższą jakość surowców użytych do produkcji suplementów diety. |
![]() |
Proces produkcji zgodny z GMP (Dobrą praktyką Produkcyjną) zapewnia najwyższy poziom czystości, jakości i skuteczności produktu. |
![]() |
Nad całością procesów czuwają rygorystyczne normy FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków). |
Certyfikaty polskie:
Atesty PZH - Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny zaświadcza o bezpieczeństwie suplementów CaliVita®.
Atesty GIS - poświadczają, że zostały one również zatwierdzone przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Produkcja
CaliVita International
83 White Oak Drive
Connecticut 06037
USA
4Life Products Inc
75 Farmington Valley Drive
Plainville
Connecticut 06062
USA
Dystrybucja na terenie Polski :
CaliVita Polska
ul. Warszawa 547
05-083 Wojcieszyn
Zagraniczne Atesty
Dobra Praktyka Produkcyjna to gwarancja najwyższej jakości produktów. Nazwa ta kryje się pod międzynarodowym skrótem GMP - Good Manufacturing Practice. GMP ma miejsce wtedy, gdy zapewniona jest stała i ścisła kontrola wszystkich elementów produkcji na wszystkich, kolejnych etapach powstawania produktu. Spełnienie wszystkich warunków dało podstawę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) do wydania pozytywnej opinii produktom firm: 4 Life Products, Perfect Nutrition i CaliVita, oferowanym przez firmę dystrybucyjną CaliVita International.
Dlaczego posiadanie GMP jest ważne?
Posiadanie GMP jest ważne dlatego, że kupując preparat leczniczy lub suplement żywieniowy chcielibyśmy mieć 100% pewność, że nie będzie to produkt wadliwy, że ma wszystkie podane na opakowaniu składniki i nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Ma on pomóc, a przede wszystkim nie może zaszkodzić!
Przy wytwarzaniu produktów spożywczych lub leków, spełnianie wymogów GMP jest niezwykle ważne!
Dobra Praktyka Produkcyjna, to zbiór dokumentów opisujących procedury związane z wytwarzaniem produktu i zabiegi na nią się składające. Stąd też producenci dbają o to, aby wszelkie wykryte niedociągnięcia na którymkolwiek z etapów produkcji niezwłocznie usuwać i od razu tworzą zabezpieczenia na przyszłość.
Końcowa jakość produktu jest wynikiem jakości surowców z jakich on powstaje, ale również determinują ją takie czynniki jak: otoczenie zakładu produkcyjnego i stan budynków oraz bezwzględne przestrzeganie technologii produkcji - a tym samym higieny maszyn i urządzeń, dokładność procesów mycia i dezynfekcji, higieny personelu oraz nadzorowanie magazynowania i dystrybucji produktów.
GMP określa szczegółowo wymogi, jakie powinny być spełnione przez producenta na tych obszarach. Jeśli jeden z etapów produkcji, np. magazynowanie surowców nie jest zgodne z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej, wówczas taki producent nie spełnia wszystkich niezbędnych warunków i traci certyfikat GMP, a co za tym idzie również FDA.
Prowadzenie produkcji ściśle według dokumentacji GMP daje producentom prawo do certyfikatu FDA.
Food and Drug Administration (FDA) - Agencja do spraw Żywności i Leków, jest w Stanach Zjednoczonych naczelną organizacją, zajmującą się kontrolą środków spożywczych i leków. Organizacja ta jest uważana, za najbardziej rygorystyczną na świecie instytucję kontrolującą i opiniującą żywność i leki. Stąd też wydanie przez nią pozytywnej opinii na temat danego produktu jest uznawane na całym świecie jako wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu na zdrowie zastosowanych w nim składników.
Spełnienie wszystkich warunków dało podstawę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) do wydania pozytywnej opinii suplementom następujących firm produkcyjnych: 4 Life Products, Perfect Nutrition i CaliVita, oferowanym przez firmę dystrybucyjną CaliVita International.
Jakie należy spełnić warunki, aby taką opinię otrzymać?
Preparat ubiegający się o pozytywną opinię FDA musi być wyprodukowany zgodnie z normami GMP.
Agencja do spraw Żywności i Leków dokładnie sprawdza preparat (posiadający certyfikat GMP) pod względem:
• jaki jest jego wpływ na organizm - chodzi o zbadanie, czy stosowanie produktu jest bezpieczne?
• ocenia jego oznakowanie - wskazania producenta dotyczące zastosowania i dawkowania preparatu.
Według FDA, suplement diety może zawierać takie substancje czynne jak: witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, zioła lub inne surowce roślinne, enzymy, oleje z ryb. Suplement powinien być wytwarzany w postaci tabletek, pastylek, kapsułek, drażetek lub w formie płynu. Musi być oznakowany jako "suplement żywieniowy" - w Polsce "dietetyczny środek spożywczy" - i nie może być przedstawiany jako żywność konwencjonalna.
Polskie Atesty
Składniki preparatów CaliVita/California Fitness są pochodzenia naturalnego. Są to produkty do spożycia zaliczane do tzw. dietetycznych środków spożywczych, co oznacza, że mogą być bezpiecznie stosowane bez kontroli lekarza, zgodnie z zaleceniami i dawkowaniem umieszczonym na polskiej etykiecie.
Suplementy żywieniowe CaliVita International znajdujące się w polskiej ofercie, posiadają wymagane w Polsce zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) - są wymagane w przypadku dietetycznych środków spożywczych lub posiadają zezwolenia Polskiego Zakładu Higieny (PZH) - w przypadku kosmetyków. Każda dostawa otrzymuje orzeczenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (SANEPID) o braku zastrzeżeń co do importowanych środków spożywczych.
Oznakowanie wszystkich preparatów jest zgodne z wymogami polskiego prawodawstwa oraz Unii Europejskiej - posiadają etykietę, akceptowaną przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ), zawierającą wszystkie wymagane informacje.