MagneZi B6 (90 tabletek)

Magnez, cynk, witamina B6
  • cena klubowa
Dostępność duża ilość
Wysyłka w 48 godzin
Cena:: 82,00 zł 62,00 zł 62.00 PLN
ilość szt.
Producent: CaliVita
Kod produktu: CV0163

Opis

SUPLEMENT DIETY

Żyjesz w nieustannym pośpiechu, jesteś narażony na stres, cierpisz z powodu emocjonalnych napięć i zmęczenia? Formuła MagneZi B6 jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Obecny w niej magnez m.in. wspomaga właściwe funkcjonowanie układu nerwowego i przyczynia się do niwelacji uczucia zmęczenia i znużenia. Cynk chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, a witamina B6 pozytywnie wpływa na metabolizm energetyczny i funkcje psychologiczne.

Skład:
100 mg - Magnez
5 mg - Cynk
5 mg - Witamina B6

Dawkowanie:
1 tabletka dziennie po posiłku.

Jedna tabletka MagneZi B6 dostarcza tyle magnezu, co 1 litr mleka!

rganizm dorosłego człowieka posiada od 20-28 g, magnezu, z czego ok. 55-60% znajduje się w kościach, ok. 40-45% w mięśniach i tkankach miękkich, zaś 1% w płynach pozakomórkowych.  Magnez bierze udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych: w przemianie białek, lipidów, kwasów nukleinowych oraz fosforanowych związków wysokoenergetycznych. Uaktywnia wiele enzymów, szczególnie tych uczestniczących w wytwarzaniu energii. Jest konieczny do utrzymania prawidłowej budowy kości i zębów. Uczestniczy w syntezie białek i we właściwych podziałach komórek. Jest niezbędny do właściwej pracy układu nerwowego i mięśni. Odpowiednia podaż magnezu warunkuje zachowanie właściwej równowagi elektrolitowej. Najczęstszymi symptomami niedoboru tego pierwiastka są nieprawidłowości w pracy mięśni, np.: skurcze łydek.

Typowe wykorzystanie go z dietą jest na poziomie 30-40% .  Magnez wchłania się się w jelicie cienkim, lecz proces ten w znacznej mierze zależny jest od składu diety. Mniejsza wchłanialność magnezu występuje przy dużym spożyciu m.in. błonnika, fitynianów, tanin, szczawianów, wapnia i fosforu. Większa natomiast w obecności białka, laktozy, witaminy B6, witaminy D.

Witamina B6 pełni ważną funkcję w metabolizmie białek i glikogenu, tworzeniu krwinek czerwonych, funkcjonowaniu układu immunologicznego oraz w kontroli aktywności hormonów. Jest również konieczna dla prawidłowej pracy układu nerwowego. Witamina B6 uzupełnia funkcje magnezu.

Cynk to istotny składnik licznych enzymów. Pełni ważną role w prawidłowej syntezie DNA, we właściwym przebiegu podziałów komórkowych, prawidłowym metabolizmie kwasów tłuszczowych, metabolizmie witaminy A, właściwych procesach widzenia. Pomaga zachować właściwą strukturę kości, sprawność umysłową, ma wpływ na płodność i rozmnażanie, a także na zachowanie prawidłowego bilansu kwasowo-zasadowego. Bierze udział w funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz działa przeciwoksydacyjnie . Cynk jest kumulowany w organizmie w małych ilościach, toteż należy regularnie go uzupełniać.

MagneZi B6 polecany jest zwłaszcza osobom: narażonym na nadmierny wysiłek fizyczny (sportowcom, osobom wykonującym ciężką pracę fizyczną), w okresie wzmożonego stresu (np. w pracy, szkole), pragnącym dostarczyć swojemu organizmowi energii po męczącym dniu,  starszym, odżywiającym się nieracjonalnie.UWAGA!

• Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
• Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
• Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl